Presbiopia:
Po czterdziestym roku życia większość osób, nawet tych z tzw. „sokolim wzrokiem” zaczyna mieć problemy z wyraźnym widzeniem bliży. Popularnie mówi się, że brakuje „ręki do czytania”.

Rozwiązaniem jest założenie okularów do czytania, gdy mamy tylko problem z bliżą, gdy chodzimy również w okularach do dali – jesteśmy zmuszeni używać drugiej pary szkieł lub zamieniamy dwie pary okularów na jedną, wyposażoną w soczewki progresywne.

Okulary do czytania nie są wygodne (kto je nosi, ten wie, że często giną, niszczą się), natomiast szkła progresywne nie każdy akceptuje.

Leczenie Presbiopii:
W Medicare Poland posiadamy pakiet chirurgicznych rozwiązań problemu presbiopii.

Dzięki najnowszym algorytmom lasera Schwind Amaris, możemy skorygować nie tylko wadę do dali, ale też „bliż”. Służy temu zabieg PresbyMax i SmartSurfAce PresbyMax.

Drugą metodą jest refrakcyjna wymiana soczewek (RLE) – procedura podobna do operacji zaćmy. W miejsce soczewki Pacjenta wszczepiamy nowoczesne soczewki wieloogniskowe lub EDOF. U niektórych Pacjentów takie soczeweki – wzbogacone o opcję toric – mogą korygować również astygmatyzm.

W celu umówienia konsultacji:

zadzwoń +48 22 112 0 112

lub skorzystaj z kalendarza wizyt

Umów wizytę

Co nas wyróżnia:

Naszą misją jest: „Medycyna Oparta na Wiedzy i Technologii”, dlatego też podczas diagnostyki chorób oczu wykorzystujemy wyłącznie aparaturę medyczną renomowanych firm (SCHWIND, DRÄGER, ALCON).

W Medicare Poland zwracamy szczególną uwagę na pierwszy kontakt Pacjenta z lekarzem – zdajemy sobie sprawę, że dobrze zrealizowana kwalifikacja pozwala na, dobór najwłaściwszej metody zabiegu i materiałów operacyjnych oraz szybsze uzyskanie oczekiwanego efektu zdrowotnego.
W rezultacie oszczędza czas Pacjenta i minimalizuje jego stres związany z chorobą.

Podczas wizyty kwalifikacyjnej nasi lekarze prowadzą szczegółowy wywiad i zapoznają się ze stanem wady wzroku każdego Pacjenta. Następuje wykonanie pogłębionych badań diagnostycznych i dobór odpowiedniej metody zabiegu.

Pacjent na każdym etapie procesu kwalifikacji, jest informowany o ustaleniach dokonanych przez lekarza a dobór najlepszej terapii następuje we wspólnym porozumieniu. Nasz personel medyczny chętnie udziela jasnych i wyczerpujących odpowiedzi w przypadku jakichkolwiek wątpliwości Pacjenta.

 

Korekcja Presbiopii

Kwalifikacja do operacji RLE (dwoje oczu)650,00 zł
Kwalifikacja do operacji RLE uzupełniająca150,00 zł
Operacja RLE (soczewka multifokalna)7200,00 zł
Operacja RLE (soczewka multifokalna toryczna)8400,00 zł
Zabieg korekcji laserowej PresbyMaX4000,00 zł
Zabieg korekcji laserowej PresbyMaX SmartSurf9000,00 zł