dr agnieszka papierniak - okulistykaAbsolwentka Śląskiej Akademii Medycznej,  Wydziału Lekarskiego w Katowicach (rocznik 1996-2002). W 2010 roku uzyskała specjalizację II stopnia z zakresu okulistyki.

Doświadczenie zawodowe zdobyła podczas pracy:

  • w Katedrze i Klinice Okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu (w latach 2003-2004), kierowanej przez Prof. dr hab. n. med. Wandę Romaniuk,
  • w Katedrze i Klinice Okulistyki w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym w Katowicach (w latach 2004 do 2012), kierowanej przez Prof. dr hab. n. med. Ariadnę Gierek-Łapińską.

Pani doktor pracowała na oddziale okulistycznym, zajmując się diagnostyką i leczeniem schorzeń siatkówki i ciała szklistego jak i w pracowni diagnostyki i leczenia schorzeń powierzchni oka i chirurgii refrakcyjnej.

Uczestniczyła również  w wielu sympozjach i konferencjach krajowych oraz zagranicznych, jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy (ESCRS – European Society of Cataract and Refractive Surgery) oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Od 2004 r. zajmuje się chirurgią refrakcyjną – wykonała kilka tysięcy zabiegów.